واردات بی رویه کمر تولید را شکسته است/ کابینه دولت دوازدهم بایدمنافع ملی و مصالح عمومی در نظر گرفته شود

[ad_1]

کد خبر: 28297 |
تاریخ انتشار:
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ |
|

 
|

به گزارشخیاونیوز،حجت الاسلام رضا باوقار امام جمعه مشگین‌شهر در خطبه‌های نماز جمعه ۳۰ تیر ماه با اشاره واردات بی رویه کالا گفت: واردات بی رویه کالاهای خارجی به کشور یکی از مهمترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری است که از فرصتی برای جلوگیری از این واردات بی رویه به کشور هشدار داده است.

 

وی افزود: متاسفانه کالاهایی وارد کشور می‌شوند که مشابه داخلی آن و با کیفیت بهتر در داخل کشور تولید می‌شود اما با واردات بی رویه نه تنها چرخه اقتصادی را دچار اختلال می‌کند بلکه معضلات بیکاری و … را نیز چند برابر افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: اخیراً شاهد واردات آب معدنی، رب و … به این کشور بودیم که در حال حاضر محصولات تولیدی کشاورزان همچون گوجه به علت عدم تولید محصولات و صنایع تبدیلی رو دست کشاورزان باد کرده است و دولت به جای حمایت از تولید کنندگان داخلی و کشاورزان با واردات بی رویه کمر تولید و کشارزان را شکسته است.

امام جمعه مشگین‌شهر گفت: بعد از سهم خواهی‌ها و فشارها کابینه دوازدهم در آستانه معرفی قرار گرفته است لذا ملت ایران از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار دارند در انتخاب و تایید کابینه دولت دوازدهم منافع ملی و مصالح عمومی ملت ایران را نیز در نظر بگیرند تا کابینه دولت از فرصت چهار ساله و طلایی کشور نهایت استفاده را بکنند.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور منتخب و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنند تا کابینه کارآمد و لایق برای خدمتگذاری به ملت ایران روی کار آید و در راستای سیاست‌های کلی نظام و مقام معظم رهبری گام بردارد.

حجت الاسلام باوقار با اشاره به قراردادهای بزرگ نفتی گفت: متاسفانه در قراردادهای اخیر نفتی بسیاری از انتقادات سازنده بی جواب مانده است در حالی که شایسته بود قبل از انعقاد قرارداد در این خصوص اطلاع رسانی می‌شد چرا که هر قراردادی که به نفع ملت ایران بوده مردم از آن حمایت کرده و هیچ نگرانی نیز برای کشور به دنبال نخواهد داشت.

وی افزود: برخی از مسئولان معتقد هستند برای شکست تحریم‌ها باید با چندین شرکت بین المللی قراداد داشته باشیم تا آنان به خاطر منافع خود هم که شده دست از تحریم بردارند.

وی تاکید کرد: بررسی جزئیات قراردادها بر عهده دستگاه‌های اجرایی است اما در قرارداد توتال نگرانی‌هایی وجود داشت که مقام معظم رهبری دستور بررسی داد که بعد از بررسی ۱۵۰ ایراد کشف شد که رفع ایرادها و به ۱۵ و در نهایت دو ایراد بر این قرارداد از جمله اینکه چرا این قرارداد محرمانه باقی مانده و ملت ایران از آن بی اطلاع بودند و اینکه چه تضمین برای حفاظت از اطلاعات ارائه شده به شرکت مقابل وجود دارد باقی مانده است.

وی در پایان با اشاره به مشکلات عشایر شهرستان گفت: راه عشایر هنوز بازگشایی نشده مسئولان باید در این راستا عنایت ویژه‌ای داشته باشند./سفیرمشکین

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28297

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *