با قبول تفاوتها و سلیقه ها ، کاری کنید که دامنه اختلافات نیروهای هوادار دولت در استان توسعه نیافته و تمشیت سلیقه ها در نقطه وصلی بنام {همگرائی} متمرکز گردد

[ad_1]

کد خبر: 35528 |
تاریخ انتشار:
۲۱:۲۶:۴۹ – شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ |
|

|

مشکین سلام علی زین العابدین :
برادر بزرگوار جناب آقای خدابخش استاندار معزز استان
صد البته که برای آن بزرگوار ثابت است که احترام آن برادر کرام ( که نه به سبب جایگاه مسئولیتی) بلکه با لحاظ برخی از فضیلتهای شخصیتی که در آن عزیز سراغ دلرم ، برای حقیر مد نظر بوده است . بویژه اینکه در دوران حضور در استانداری آذربایجان شرقی ، از حضور آن برادر بهره های معنوی و مدیریتی ارزنده ای کسب کرده ام، و شاید نیز نگهداشتن همین جانب حرمت هاست که برغم ملاظه همه کم لطفی ها و کاستیها حتی در موضوعات مربوط به مشگین شهر همواره کوشیده ام با “غمض عین”ی معنی دار سکوت و گذاشتن ها و گذشتن ها و حاشیه گزینی را بر متن گزینی ها ترجیح دهم . ام چه باید کرد ! ظرفیتهای ما محدود است و گاهی انسان ناخواسته از سخن لبریز میشود و بی اختیار سخن از لبش می تراود . شاید هم از همین ناشکیبی هاست که حافظ میگوید:
“. . . .
شد آنکه اهل نظر بر کناره میرفتند
هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش
به صوت چنگ بگوئیم آن حکایتها
که از نهفتن آن دیگ سینه میزد جوش”
جناب استاندار ،!
این چند سطر تنقید مربوط به مواضع و جملات ابرازی شخص آن برادر مکرم می باشد که در جلسه دیروز اعضای یکی از ستادهای انتخاباتی آقای دکتر روحانی در این استان ایفاد فرموده اید که شنیدن آن باعث تعجب بنده گردید که ناگزیر از یادداشت این چند پاراگراف شدم . یقین دارم که هیچ جمله ایی از جملات بزرگان و مشاهیر گذشته و معاصر تا این اندازه توجه شما را بر جمله بی تکلف و ساده و صمیمی و برخاسته از ژرفای باور امیر بیان حضرت امیر مومنان علی (ع) معطوف نخواهد کرد که به هنگام انتصاب محمد ابن ابی بکر به سر پرستی استانداری مصر تحریر فرموده است:
” و امره ان یلین لهم جناحه و ان یساوی بینهم فی المجلسه و وجهه و یکون القریب والبعید عنده فی الحق سوا”
“او را فرمان داده است تا بر نرمی وملایمت پر و بال رحمت خود بر مردمان بگشاید و در مجلس خویش همه را یکسان نشاندو به یک چشم بنگرد و دور و نزدیک(خویش و بیگانه) را در حقوق برابر شمارد.”
. . . دوستان حاضر در آن جلسه اذعان میکردند که شما بر خلاف پرنسیب و ساختار شخصیتی خود از یک شخصی دفاع و از یک شخص هم کفو ایشان به ناروا انتقاد کرده اید .که همین رفتار شما باعث رنجش نیروهای بسیاری از هواداران و حامیان دولت در استان شده است که یکی از آنان شخص حقیر می باشم.و به جد از حریم
شخصیتی شما بدور میدانم که ملاحظات و تحفظات لایه به لایه و تو در تو و مآل اندیشی هایی که معطوف آینده مبهم است شان شما را تا بدین حد از پایه های اخلاق و بایسته های مدیریتی فرو کاهد.
جناب آقای خدابخش!
اولا شما به جایگاهی از مسئولیتها تکیه زده اید که مصداق این فرمایش مولا علی (ع) هستید که : ” حتی یکون للرعیه کالاب الرحیم ” تا اینکه برای شهروندان همانند پدری مهربان باشید.” بنابر این جایگاه شما اقتضا میکند تا با فروکاستن از هر گونه اختلاف و افتراق بین نیروهای سیاسی استان ، تلطیف قلوب کرده و بقول قرآن مجید ” و اصلحوا بین اخویکم” بکنید ، نه اینکه در اختلاف بین دو برادر در آن جایگاه رفیع جانب یکی را گرفته و به تلویح و تمثیل سخن استهزا و استخفاف آمیزی در حق دیگری روا بدارید!!! مطمئن باشید در این صورت شما نیز به یک ضلع از اضلاع اختلافات استانی تبدیل خواهید شد و جایگاه پدری و داوری و شان نصیحتی خود را از دست خواهید داد که این وضعیت نه به صلاح دولت و نه به صلاح مصالح استانی است و چه بسا اگر این نقش شما در تقویت گسست نیروهای موثر استانی به گوش آقای رئیس جمهور برسد تامل خواهد کرد.
دوما ممکن است در پاسخ به گزاره قبلی ، شما نیز تز اشتباه آمیز تعداد اندک را تکرار کنید که در این استان اختلاف نظری وجود ندارد و همه و همه زیر لوای مثلا فلان رئیس ستاد متجمع اند ؛ در این صورت سوالی پیش خواهد آمد که واقعا چنین اشرافیت و احاطه ی تامه نسبت به مسایل استان دارید که آرایش سیاسی نیروهای استان را اینچنین ناقص و کج و معوج تحلیل می نمائید و یا حوزه معاونت سیاسی شما آنچنان مشغول مشغله های دیگری است که از تحلیل و تطبیق این مهم غافل مانده و نمیدانسته است که ۹۰% سخنرانان جلسه شورای مشورتی استان مخالف شکل گیری چنین روندی بوده اند و آن را به جناب شریعتمداری و معا ونین ایشان بوضوح منتقل کرده و انذار داده اند ؟!!!
سوما انتظار از شما این است که در مقام ترجیح مرجح ، منافع کلیت حامیان دولت و در یک کلام منافع مردم را بر منافع خود و دوستانتان ترجیح داده ، نه تنها به این گسست ها و افتراقات 《که مبنائی نیستند》دامن نزنید و خود را شریک شرکت سهامی اختلافات استانی ننمائید بلکه باید سهم شما در این میان “ستر عیب نیروها و نواختن آهنگ همنوائی و همکاری و و هم افزائی و همیاری نیروهای هوادار دولت باشد.

دوست عزیزم در کمال اعتذار ناگزیرم بگویم که حمایت ملاحظه اندود شما از آن فرد و بیان جملات اغراق آمیز در حق ایشان به گمانم از سر صدق و خیرخواهی نبوده است ودر پشت آن جملات اغراضی سنگر گرفته اند.
خدا گواه است یادداشت این چند سطر که گاهی با جملات و کلمات گزنده ائی نیز همراه بوده صرفا از این بابت است که نگرانیم استان در چشم انداز ۴ سال آینده با برخی از مناقشات بی حاصل روبرو گردد که حاصل جمع آن “هیچ”خواهد بود فلذا ضمن بیان اینکه عباسی و سرداری و همه ما تبع این دو بزرگوار از سرمایه های جریان اصلاح طلبی و تحول خواهی استان هستند و شما برادر بزرگوار نیز از سرمایه های مدیریتی استان که روا نیست برخی از گله گذاریهای موجود که میتوانند بدور از منظر و مرآی اغیار گلایه های موجود را در یک فضای صمیمی نسبت به همدیگر مطرح و حل و فصل کنند ، به
اسباب اختلافات جدیدی مبدل گردند.
خلاصه انتظار از شخص شخیصی چون آن عزیز بزگوار این است که با قبول تفاوتها و سلیقه ها ، کاری کنید که دامنه اختلافات نیروهای هوادار دولت در استان توسعه نیافته و تمشیت سلیقه ها در نقطه وصلی بنام {همگرائی} متمرکز گردد وبیشتر به مسائل توسعه ای استان پرداخته شود تا در مصاف با دیو قدرتمند فقر و محرومیت همه یکصدا در میدان همت آستین بالا زنند چه جوانان مام میهن در فردای امروز بی هیچ بهانه ای از شماها و ماها کسب و کار عزتمند و اشتغال شرافتمندانه طلب می نمایند .
موفق باشید و پایدار ، ارادتمند همیشگی شما

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *